Współpracuj z nami!

Oferty pracy

Aktualnie nie poszukujemy nowych pracowników i pracowniczek. Śledź nasze media społecznościowe — tam na bieżąco będziemy informować o ofertach pracy.

Praktyki i staże

Nasze praktyki i staże to chrzest bojowy dla przyszłych animatorów i animatorek kultury, producentów i producentek oraz koordynatorów i koordynatorek. Chętnie przyjmujemy studentów i studentki w ramach programu stażowego Uniwersytet Jutra oraz bierzemy udział w projekcie Narodowego Centrum Kultury „Praktykuj w kulturze!”. Termin najbliższego naboru znajdziesz na stronie pracujwkulturze.nck.pl.

Wolontariat

Jeśli pragniesz włączyć się w życie dzielnicy Główna, działać na rzecz swoich koleżanek i kolegów, a także miło spędzić czas w gronie rówieśników, dołącz do wolontariatu młodzieżowego! Spotykamy się w każdy piątek w Bibliotece Sąsiedzkiej (ul. Główna 42, poddasze). Wolontariusze i wolontariuszki — czekamy na was!

Inicjatywy oddolne i rezydencje społeczno-artystyczne

W ramach projektu Fyrtel Główna możesz realizować własne inicjatywy i pomysły związane z integracją i aktywizacją społeczności Głównej. Możesz liczyć na nasze konsultacje w zakresie merytorycznym, organizacyjnym, logistycznym i promocyjnym. Pomożemy Ci też dotrzeć do lokalnych partnerów i znaleźć specjalistów do współpracy — artystki, edukatorów, rzemieślniczki czy ekspertów. Zapraszamy Cię do udziału w rezydencjach społeczno-artystycznych lub do realizacji własnej inicjatywy sąsiedzkiej.

Szkolenia

Nie wiesz jak budować lokalne partnerstwo? Twój zespół potrzebuje team buildingu? A może chcesz z naszą pomocą stworzyć grę terenową lub mapę sentymentalną? Jesteśmy doświadczonymi trenerami, specjalistkami i ekspertami w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Zaprogramowaliśmy ponad 10.000 warsztatów i wydarzeń otwartych. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, dlatego zaprojektujemy specjalnie dla Ciebie i Twojego zespołu — szkolenie lub warsztat „skrojony na miarę”.

Prowadzimy również szkolenia z diagnozy społeczności lokalnej. Pokazujemy, jak łączyć pracę animatorską z działalnością badawczą. Napisz do nas, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak poznać potrzeby i problemy społeczności, z którą pracujesz, aby lepiej zaprogramować i dostosować swoje działania do realnych potrzeb.

Nie wiesz, w jaki sposób zacząć pozyskiwać fundusze na działania kulturalne, edukacyjne i artystyczne? Nie martw się — zaproś nas na szkolenie z tworzenia projektów i przygotowania wniosków grantowych. Podczas kilku godzin warsztatowych, wypełnionych praktycznymi ćwiczeniami, dowiesz się, w jaki sposób tworzyć merytoryczne i atrakcyjne dla grantodawców opisy projektów. Po szkoleniu wnioskowy żargon nie będzie Ci już straszny!