Nasze projekty

Fyrtel Główna

Fyrtel Główna to społeczna instytucja kultury, sztuki, edukacji i integracji sąsiedzkiej w dzielnicy Główna w Poznaniu. Prowadzimy Archiwum dzielnicy, wolontariat, Bibliotekę Sąsiedzką, Otwarty Ogród Nadolnik, Społeczne Centrum Kultury oraz jesteśmy częścią sieci Centrum Inicjatyw Lokalnych. Wszystkie działania współtworzymy z mieszkańcami i mieszkankami. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, pragnienia i potrzeby. Cenimy sobie różnorodność i wrażliwość, zapraszamy do dialogu i zachęcamy do działania na rzecz wspólnego dobra.

zobacz więcej 

OFF Opera

OFF Opera to festiwal sztuk społecznych. Zaangażowanych i angażujących. To przestrzeń twórczego dialogu na styku różnych dziedzin sztuki, zjawisk społeczno-kulturowych i wyzwań współczesności. To koncerty, spektakle, dyskusje, warsztaty i inne wydarzenia współtworzone przez publiczność.

zobacz więcej

Kolektyw Aktywne Miasto

Kolektyw Aktywne Miasto to sieć organizacji pozarządowych, która wyspecjalizowała się w pracy ze społecznościami na poznańskich fyrtlach. Tworzymy krąg ludzi — społeczniczek i społeczników, którzy w profesjonalny sposób zajmują się animacją kultury, tkaniem społecznych relacji i kształtowaniem miejskiego otoczenia. Chcemy dzielić się z Wami naszą wiedzą i umiejętnościami oraz inspirować Was do współpracy i oddolnego działania. Bo razem możemy zrobić jeszcze więcej dla lokalnych społeczności i miasta.  

zobacz więcej